WAYNE INVITE: Team Scores (through 17 Events)


DATE: 4/14/15
Girl's Division

100 Meter Dash

1 >Brandl Mackenzie - STA00:12.57
2 >Arduser Ellie - LCC00:12.86
3 >Brandl Katie - STA00:13.64
4 >Hogencamp Jade - WIN00:13.75
5 >Bargstadt Alex - WIN00:13.89
6 >Donslund Eva - STA00:14.01

200 Meter Dash

1 >Brandl Mackenzie - STA00:25.20
2 >Brandl Katie - STA00:27.60
3 >Colwell Ashley - STA00:27.99
4 >Sindelar Christina - WP00:28.07
5 >Bargstadt Alex - WIN00:28.30
6 >Maly Kennedy - WAY00:29.10

400 Meter Dash

1 >Arduser Ellie - LCC01:01.80
2 >Jacobsen Lauren - WP01:02.20
3 >Beel Tenna - STA01:05.70
4 >Rueter Megan - LNE01:06.60
5 >Rastede Candice - LCC01:08.20
6 >Heller Jill - WP01:08.22

100 Hurdles

1 >Ruskamp Tessa - WP00:17.70
2 >Atkins Bethany - LNE00:18.21
3 >Beel Tenna - STA00:18.48
4 >Janke Caitlin - WAY00:18.75
5 >Siebrandt Samantha - WP00:19.32
6 >Stanton Kaitlin - LCC00:20.40

300 Meter Hurdles

1 >Huss Hiliary - STA00:49.50
2 >Ott Krista - WP00:53.10
3 >Atkins Bethany - LNE00:54.60
4 >Ruskamp Tessa - WP00:55.80
5 >Janke Caitlin - WAY00:57.00
6 >Stanton Kaitlin - LCC00:58.80

800 Meter Run

1 >Rathke Ari - LNE02:38.70
2 >Jacobsen Lauren - WP02:47.70
3 >Munsell Marissa - WAY03:01.00
4 >Batenhorst Maci - WP03:02.50
5 >Rang Ashlin - STA03:03.50
6 >Buresh Victoria - WIN03:08.60

1600 Meter Run

1 >Patterson Braska - STA05:25.60
2 >Petersen Sadie - LCC05:36.50
3 >Finn Calli - WIN05:52.00
4 >Hix Abbie - WAY06:11.50
5 >Thelen Paige - STA06:16.40
6 >Olander Fauneil - WIN06:47.90

3200 Meter Run

1 >Petersen Sadie - LCC12:11.60
2 >Stabler Mandy - WAY13:41.96
3 >Thelen Paige - STA13:42.23
4 >Liermann Kia - WP14:08.10
5 >Oligmueller Jayda - WP15:17.10
6 >Lara Elizabeth - WP16:09.50

Long Jump

1 >Bargstadt Alex - WIN15ft 5.50in
2 >Ott Krista - WP14ft 9.75in
3 >Colwell Ashley - STA14ft 9.00in
4 >Swanson Keanna - WAY14ft 6.50in
5 >Groene Kaci - LCC14ft 3.75in
6 >Hogencamp Jade - WIN14ft 2.50in

Triple Jump

1 >Arduser Ellie - LCC34ft 3.00in
2 >Sindelar Christina - WP32ft 9.50in
3 >Kuchar Emma - WP30ft 6.00in
4 >Groene Kaci - LCC29ft 3.50in
5 >Ruskamp Tessa - WP29ft 2.25in
6 >Anderson Shania - WAY28ft 0.00in

High Jump

1 >Corbit Audra - LCC5ft 2.00in
2 >Batenhorst Bailey - WP4ft 10.00in
3 >Meyer Ariel - WP4ft 8.00in
4 >Atkins Bethany - LNE4ft 8.00in
5 >Heppner Hannah - STA4ft 4.00in
6 >Oligmueller Jayda - WP4ft 2.00in

Pole Vault

1 >Holloway Bayley - LCC7ft 0.00in
2T>Wiechman Leah - WP6ft 6.00in
2T>Kuchar Emma - WP6ft 6.00in
4 >Breitkreutz Lexi - WP6ft 6.00in
5 >Stabler Mandy - WAY5ft 6.00in

Shot Put

1 >Wolf Sam - LNE35ft 7.00in
2 >Mathis Bailey - WP34ft 0.00in
3 >Liermann Kari - WP32ft 8.50in
4 >Tweedy Kelly - WIN30ft 10.00in
5 >Hix Abbie - WAY30ft 0.00in
6 >Johnson Lauren - LNE27ft 5.50in

Discus

1 >Wolf Sam - LNE102ft 4.00in
2 >Mathis Bailey - WP97ft 11.00in
3 >Hix Abbie - WAY91ft 6.00in
4 >Tweedy Kelly - WIN91ft 5.00in
5 >Batenhorst Bailey - WP85ft 9.00in
6 >Suckstorf Madison - LNE84ft 0.00in

4 x 100 Relay

1 >Stanton00:51.70
2 >Winside00:54.30
3 >Laurel-Concord-Coleridge00:55.90
4 >Wisner-Pilger00:57.00

4 x 400 Relay

1 >Stanton04:17.60
2 >Wisner-Pilger04:21.40
3 >Lutheran High Northeast04:43.60
4 >Laurel-Concord-Coleridge04:56.90
5 >Wayne05:05.20

4 x 800 Relay

1 >Wisner-Pilger10:48.13
2 >Wayne12:42.71